MS Office

Najpopularniejszy pakiet biurowy na świecie jest możliwy do uzyskania dla pracowników i studentów na kilka sposobów.

• Zakupu pełnych pakietów w wersji Standard i Professional dokonuje się za pośrednictwem zamówień centralnych. Należy wcześniej zarezerwować środki finansowe na ten cel. Dostępne są wydania 2019 oraz 2016.
  • Pracownikom administracyjnym wydziału przysługuje licencja na wersję Office 2010 lub 2013 Professional. Szczegółowe informacje przekazuje informatyk wydziałowy.
  • Pracownicy oraz studenci mają możliwość zakupu rocznej licencji pakietu Office 365 po promocyjnej cenie po zalogowaniu na stronę Office.com uprzednio utworzonym kontem Microsoft (konto powinno być powiązane z mailem uniwersyteckim). Zakup oprogramowania daje zarówno możliwość instalacji desktopowej oprogramowania jak i dostęp do wielu narzędzi w sieci.
  • Osoby pragnące korzystać z pakietu biurowego bezpłatnie mogą po uprzednim utworzeniu konta Microsoft pracować przez stronę Office.com. W pakiecie udostępnionym online są podstawowe programy
    • biurowe
      • Word
      • Excel
      • PowerPoint
      • OneNote (notatnik)
      • To Do (listy, notatki)
    • komunikacyjne
      • Outlook
      • OneDrive
      • Skype
    • oraz szereg innych darmowych rozwiązań, w tym OneDrive służący do przechowywania i udostępniania danych. Ogromna zaletą jest to, że jest on dostępny w każdym miejscu na świecie, wystarczy komputer, Internet i możliwość zalogowania się.
  • Poszczególne produkty z pakietu Office są dostępne w Sklepie Google Play na platformę Android.
Posted in Oprogramowanie, pakiet biurowy.